Sterydy

Kategoria: Suplementy diety, Treningi

Sterydy to związki, które posiadają pochodzenie naturalne, bądź syntetyczne. Charakteryzują się bardzo intensywnym działaniem anabolicznym. Dzięki nim nasz organizm otrzymuje możliwość większego i szybszego dzielenia oraz rozrostu komórek, które składają się na budowę tkanek w naszym ciele. Działanie sterydów przyciąga uwagę przede profesjonalnych sportowców. Przyczynia się bowiem ono u nich do szybkiej rozbudowy muskulatury, wzrostu siły i spalenia a przy tym tkanki tłuszczowej. Inna konsekwencja zażywania sterydów ma możliwość się wiązać z ich androgenicznym działaniem, gdyż, jak się okazuje, posiadają a przy tym zdolność wpływu na gospodarkę hormonalną naszego ciała. Z nią zaś wiążą się takie szczegóły i cechy naszej fizyczności oraz psychiczności, jak organy płciowe, stopień owłosienia ciała, tonacja głosu czy  psychiczne cechy.
Nie można do końca powiedzieć wszystkiego na temat działania i wpływu na nasz organizm poszczególnych sterydów, jako że bez ustanku trwają badania nad nimi, które posiadają na celu zmienienie ich, aby udoskonalić pozytywne, a zredukować niepożądane skutki ich zażywania. Niestety obok dobrych stron decydowania się na sterydy znajdują się także jego złe strony. Dzięki nim ze stuprocentową pewnością nasila się produkcja białek. Co więcej mięśnie szybciej się rozrastają, przybierają na sile i stają się bardziej wytrzymałe. Ponadto sterydy przyczyniają się do wzmożonej produkcji czerwonych krwinek oraz magazynowania w mięśniach glikogenu. Jeszcze jedną zasługą sterydów jest fakt, iż wypływają one metabolizm i pozwalają na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej. Negatywne działanie sterydów natomiast związane jest wprost z ich działaniem androgenicznym. Wynika to z tego, iż pobudzają one receptory estrogenowe, przez co ma możliwość dojść w organizmie do szybszego starzenia się tkanek a również do pewnych konwersji w zakresie właściwego poziomu hormonów płciowych. U mężczyzn np zażywających sterydy ma możliwość dojść do zredukowania ich popędu seksualnego, u kobiet zaś do jego wzrostu.
Sterydy bez względnie mogą pomóc osiągnąć nam sukces w czasie zmagania się z ogromnym wysiłkiem wkładanym w pracę nad naszą muskulaturą, siłą i kondycją. Ze 100% pewnością mogą ułatwić to, że długotrwałe, ciężkie treningi nie będą tak męczące, a również mogą wzmóc ich intensywność i efektywność. Aby natomiast mogły się z tego zadania wywiązać w stu procentach, należy pamiętać przy ich zażywaniu o właściwej diecie, odpowiednio bogatej w kalorie i białka, a też o regularnym i właściwie dobranym systemie treningowym.